סיישל 2021 – חלק ב' – חופים בסיישל

Anse Source d'Argent – באי לה דיג (כל התמונות צולמו באיפון 7 הישן שלי. בלי פילטרים. בלי תיקונים).

בסיישל נמצאים כמה מהחופים היפים והידועים ביותר בעולם. יש איזה סוג של "תחרות" עם המלדיבים. איזה חופים יפים יותר. מה מצטלם טוב יותר. אפשר להוסיף גם את בורה-בורה לתחרות. זו תחרות מצחיקה. צריך להציץ באינסטגרם ולראות שכשמחפשים האשטאג של אחד מהיעדים הללו, יופיעו שלושתם. מצחיקים לא פחות הם הפילטרים שאנשים שמים על תמונות החופים. חופים שגם ככה, נראים טוב מדי בשביל להיות אמיתיים. זו הסיבה העיקרית שאני משתמש כאן רק בתמונות שצילמתי עם האייפון 7 הישן שלי. בלי פילטר.

לסיישל יש מספר יתרונות על היעדים שהזכרתי למעלה. יתרון מרכזי הוא טיסות ישירות. גם הטיסה של אתיופיאן, דרך אדיס אבבה, נוחה באופן יחסי לטיסות עם קונקשן. טסתי כך בדרך חזרה. בנוסף יש בסיישל מה לעשות חוץ מלהשתזף בחוף. אפשר לעשות טראקים ואפילו קצת לטפס בהר במאהה. לטייל בשמורות. הרבה מועדוני ואתרי צלילה טובים. אפשר לרכוב על סוסים למי שאוהב. יש גם את טראק האופניים בלה דיג.

סיישל היא קבוצה של למעלה ממאה איים, בסמוך ליבשת אפריקה. שלושת האיים הגדולים בסיישל הם מאהה, לה דיג ופראלן. כותבים פראסלין – מבטאים פראלאן. יש עוד מספר איים קסומים ואפשר להגיע לכולם דרך הים(ספינות או סירות פרטיות) או דרך האוויר(אפילו בטיסות מסוק פרטיות).

יש איים קטנים יותר, כמו כמו סנטה אנה(קלאב מד) או האי סילואט(הילטון לאבריץ), בהם יש מלון אחד עיקרי. יש איים פחות מיושבים ושאפשר להגיע אליהם בסירות פרטיות או בסיורים. קיימים גם איים לא מיושבים, שהם שמורות טבע. גם אליהם אפשר להגיע בסיורים מאורגנים או בסירות פרטיות.

תושבי המקום מדברים שלוש שפות. קריאולית, צרפתית ואנגלית. האנגלית של כולם טובה כך שאין צורך ללמוד קריאולית או צרפתית. מצד שני, כאשר החלפתי איתם כמה מילים מהצרפתית הבסיסית שלי, הם שמחו על האפשרות לדבר בצרפתית. כנראה בגלל שהצרפתית דומה יותר לקריאולית, שהיא השפה הראשית.

דייגים בחוף בו-וואלון, מאהה

סיישל היא מאוד אפריקאית, בהרבה מובנים. זו תחושה אחרת מכל מקום אחר שהייתי בו. תחושה טובה וממכרת. האנשים שם נחמדים יותר ואדיבים יותר. חיים בקצב שונה. בנוסף סיישל היא מדינה נוצרית. לא צריך להחביא אלכוהול. זה מותר ואפשר פשוט לרדת לבר במלון ולהזמין לעצמך את מה שאתה אוהב.

מומלץ לנסות לאכול במסעדות המקומיים, שנמצאות בצד הדרך. המסעדות הפרטיות נמצאות בדרך כלל בבתים פרטיים, או במבנה ליד הבית. סוג של דוכנים. זו הגרסה המקומית לאוכל רחוב שאנחנו מכירים. אוכל ביתי טעים. אפשר לזהות את המקומות האלה לפי המקומיים שבאים ולוקחים. אפשר גם לפי המכוניות בחוץ.

אולי מפתיע, אבל זה גם האוכל הכי טעים שאכלתי בסיישל. יש בתים ודוכנים כאלה גם בחלק מהחופים. בגלל הקורונה חלקם נסגרו, אבל יש תהליך של פתיחה מחדש. יצא לי לשבת בסמוך לבית פרטי, בחוף שנמצא לא רחוק מאנסה רויאל(Anse Royale). האישה שם הכינה דגים וירקות על האש. העזתי ושאלתי אם הם מוכרים אוכל. היא ענתה לי שלא. אבל מייד תיקנה שעדיין לא… ושאבוא בשבוע הבא, כי הם פותחים שוב.

סיישל 2021 מאהה – Beau Vallon beach

ולגבי החופים בסיישל. כל החופים באיים פתוחים לכולם. גם חופים של בתי מלון. יש עדיין כמה איים פרטיים בסיישל, אבל גם אלה בתהליך של החזרה למדינה. למלון Hilton Doubletree, שנמצא בדרום מאהה יש חוף מצויין. למרות שהמלון היה סגור בשל הקורונה, החוף שלו היה פתוח. לכולם. אין חיה כזאת חוף פרטי בסיישל. מה ששייך לציבור, שייך לציבור. לכולם. בחינם. גם לתיירים. נקודה למחשבה.

2 תגובות בנושא “סיישל 2021 – חלק ב' – חופים בסיישל”

 1. תודה יואב על הפוסט המרתק.
  רציתי לשאול אם יש לך טיפים והמלצות לגבי שנירקול.

 2. הים בסיישל מדהים כמעט בכל מקום.
  ציוד בסיסי כמו משקפת כדאי להביא מהארץ. אפשר לקבל בחלק מבתי המלון. לקנות בסיישל יקר. הרבה מועדוני צלילה טובים, אבל יקרים.
  לגבי צלילה חופשית:
  החוף הכי ידוע בסיישל הוא Anse Lazio, בפראלאן. הוא נחשב מאוד מוצלח גם לשנורקלינג. המתחרה של לאציו, הוא חוף Anse Source d’Argent, בלה דיג. לא צללתי בו, אבל הייתי בו.
  הוא בעיני החוף הכי יפה בעולם.
  הכי נהנתי לשנרקל דווקא במאהה, דרומית ל Anse Royale.
  קראתי גם על אי הציפורים, שהוא של שמורת טבע. בחופים שם אפשר לעשות שנורקלינג עם עם מנטות ענקיות וצבי-ים ירוקים. ראיתי תמונות, אבל לא הייתי.
  תהנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *